Unesite svoju email adresu ispod i pretplatite se na naš bilten

Podelite svoju ljubav

Vuk Gogić nakon uspjeha u Kini: Učiniću da Pljevlja postanu centar razvoja ugostiteljstva i gastronomije

Mladi i perspektivni kuvar iz Pljevalja, master menadžer ugostiteljstva Vuk Gogić, ostvario je još jedan zapažen međunarodni rezultat učešćem na gastronomskom takmičenju „Chef of the World 2026“, koje je održano u Kini.

Foto: Instagram/Vuk Gogić

Nakon povratka, Gogić je na svom Instagram nalogu podijelio utiske sa takmičenja, navodeći da je ostvario plasman među deset najboljih kuvara svijeta.

„Vau! Među 10 najboljih kuvara svijeta, u Kini! Kakvo iskustvo, kakva energija, kakvi ljudi! Ostao sam bez riječi i još sam pod utiskom. Veliki uspjeh u mojoj karijeri i još jedan dokaz da je ugostiteljstvo Crne Gore prepoznato i u drugim dijelovima svijeta“, napisao je Gogić.

Foto: Instagram/Vuk Gogić

On je istakao da mu je uvijek posebna čast da predstavlja svoj rodni grad, bez obzira gdje se nalazi, naglašavajući da kroz svoj rad želi da doprinese razvoju ugostiteljstva i gastronomije u Pljevljima.

„Sa velikim ponosom ću uvijek predstavljati svoj grad gdje god da sam i kroz ono što sam odabrao da radim učiniti da Pljevlja postanu destinacija i centar razvoja ugostiteljstva i gastronomije. Ugostiteljstvo i turizam nije tamo gdje je more, ugostiteljstvo je tamo gdje vam je lijepo i gdje se vraćate opet, iznova i iznova. Ja biram da to budu Pljevlja“, poručio je Gogić.

Gogić je i ranije bilježio zapažene rezultate na domaćim i međunarodnim gastronomskim takmičenjima, sa kojih se vraćao sa brojnim medaljama i priznanjima.

Učešćem na međunarodnim manifestacijama nastavlja da promoviše crnogorsku gastronomiju i predstavlja Pljevlja na svjetskoj kulinarskoj sceni.

Najnovije učešće u Kini, kako ističe, predstavlja jedno od najznačajnijih iskustava u njegovoj dosadašnjoj karijeri i dodatni podstrek za nove profesionalne izazove.

L.K.

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *