Udarne vijesti

Popularne vijesti

Unesite svoju email adresu ispod i pretplatite se na naš bilten

Podelite svoju ljubav

Svijet je zanimljiv i bez interneta i društvenih mreža

Povodom Međunarodnog dana dječije knjige, koji se proslavlja od 1967. godine, na rođendan slavnog danskog bajkopisca za djecu Hansa Kristijana Andersena, danas je u Velikoj sali Centra za kulturu održan književni čas, u organizaciji NB “Stevan Samardžić”. Na interaktivnom času sve je vrcalo od pozitivne energije, recitovalo se, družilo. Animatori programa, dječiji pjesnici  Milica i Goran Radojičić, čarobno su uključili učenike u razgovor o značaju razumijevanja najmlađih, njihovim željama i strepnjama, vježbanju uma I tijela.

Uz čestitke na poduhvatu, koji za cilj ima da djeca zavole knjigu I druže se uz knjigu,  direktorici Biblioteke Bojani Đačić  predlog je da slične programe organizuje I za starije uzraste, srednjoškolce jer knjiga je najbolji povod za razgovor I druženje.

Đačić je istakla obilježavanja ovog dana za mlade naraštaje i predstavila goste pjesnike, rekavši da su Milica i Goran Radojičić bračni par iz Nikšića i da su roditelji četvoro djece. Oboje su profesori, a sa poezijom se druže još od srednjoškolskih dana. Zajedno su napisali i objavili zbirku pjesama za djecu „Vrteška čuda“, koju ovom prilikom predstavljaju i mladoj publici iz Pljevalja. Na kraju je svima poželjela da uživaju u druženju.

U glavnom dijelu časa pjesnik Goran Radojičić je prisutne pobliže upoznao o nastanku njihove zbirke poezije i tome šta ih je inspirisalo da pišu i šta poručuju napisanim stihovima. Govorio je o značaju razumijevanja najmlađih, njihovim željama i strijepnjama. O njihovim druženjima i zaljubljivanjima i vještinama nas starijih da nekako privučemo njihovu pažnju. Pjesnikinja Milica Radojičić je prešla na neke praktičnije stvari. Govorila je o zagrijavanju i vježbanju, ali ne samo tijela već i uma, neurobik vježbama. Predstavila je svima igre prstima, postavljala pitanja i tražila brze odgovore. Na scenu su izlazili i dobrovoljci, po dva para djevojčica i dječaka, gdje je primjerom pokazano da je svijet zanimljiv i bez interneta i društvenih mreža. Da se kroz druženje na zdraviji i inventivniji način može popuniti slobodno vrijeme. Interakcija je među učesnicima časa bila konstantna. Recitovala se poezija družilo i zabavljalo.    

Druženje je završeno zajedničkim selfijem, koji ostaje kao lijepa uspomena.

Leave a Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Bilten